<   Zpět na výpis eventů
7.11.2022 14:00 - 17:00
Pro pedagogy
online
zdarma
724 919 622

(ONLINE) Vzdělávání nadaných žáků v matematice (2. stupeň ZŠ)

Nadání bývá spojováno se slovy: šikovný, jde mu předmět, umí dobře počítat, chová se inteligentně. Je to tak ale skutečně? Nebo bychom měli nadání spojovat spíše se slovy: nepřizpůsobivý, problémový, zvláštní? A baví nadaného žáka školní matematika?
V průběhu semináře se seznámíte s tím, jak se nadaný žák 2. stupně může ve školním prostředí projevovat a jak snadné či náročné je ho identifikovat. Správná identifikace žáků vám pomůže s nadanými žáky snadněji a efektivněji pracovat. Ukážeme si, které typy úloh je možné pro nadané žáky volit, jak je zařazovat a jak s nadaným žákem nad úlohou pracovat. Řekneme si, zda je to vše možné v rámci heterogenní třídy, nebo zde je nutné nadané žáky segregovat. A společně vyřešíme několik úloh a podíváme se na řešení očima nadaného žáka. Způsobem práce s nadaným žákem mu můžeme pomoci, aby ho školní matematika více bavila a více se v ní rozvíjel.

Lektorka: Mgr. Irena Budínová, Ph.D.

Na přednášku se hlaste prostřednictvím prostřednictvím registrace zde .

 

Tato přednáška je součástí rozšiřujícího vzdělávacího modulu, který se skládá z přednášek týkajících se identifikace a typologie nadaného žáka, práce s nadanými, vhledu do potřebné legislativy. Víco o modulu i o dalších rozvojových aktivitách pro pedagogy a žáky najdete na stránkách www.jsmenadani.cz