<   Zpět na výpis eventů
26.4.2023 15:30-17:30
Pro nadané studenty
Science club, 2. patro, JCMM, Česká 11
725 062 757

Průvodce digi džunglí

Jaké nástrahy mohou v online světě číhat? Co je skrytá a cílená reklama a jak jim nepodlehnout? Proč je digi svět tak lákavý? Jak a proč vyvážit čas na technologiích, aby nám prospíval, ale neškodil?
 
 
DIGITÁLNÍ WELLBEING lze definovat jako schopnost bezpečně pracovat na internetu s ohledem na mentální zdraví, optimálně si rozvrhnout čas strávený s technologiemi, případně jako schopnost využívat ve prospěch našeho zdraví. (cs.wikipedia.cz)
 
To, že většina z nás používá technologie přespříliš a že je to problém, víme už jen proto, že kdyby tomu tak nebylo, nevznikly by funkce screentime (sledování aktivit na mobilu) nebo projekty typu Digitální detox nebo Replug me.
 

Ve třech interaktivních workshopech se budeme věnovat zdravému pohybu v online světě. Workshop povede zkušená lektorka a psycholožka z týmu Replug me. Tato organizace pomáhá lidem najít zdravý vztah k technologiím i sobě samým. www.replug.me

Akce má tři navazující setkání ve stejný čas. 22.2., 22.3. a 26.4. od 15:30 do 17:30. Dítě by se mělo účastnit všech tří setkání. Prosím berte to v potaz při registraci (ta je pro vás jedna, ale platí pro všechny termíny).

Akce je určena pro děti ve věku 10-12 let.

Kapacita akce je 20 nadaných děti, které jsou registrované na www.jsmenadani.cz. Pro úspěšné přihlášení je potřeba být přihlášený pod profilem dítěte a vlevo pod fotografií kliknout na přihlásit se.