<   Zpět na výpis eventů
17. a 18.5.2023 14:30-17:30
Pro nadané studenty
JCMM, Česká 11 a okolí
775 353057

Malí reportéři

Fotíš si na mobil? Natáčíš na něj videa? Dáváš je pak ven? A chtěl by ses v tom zlepšit? Možná právě pro tebe máme workshop, na kterém budeme vytvářet reportáže. Budeš si moct vyzkoušet stát se na chvíli reportérem a dokumentaristou.

Je potřebná účast oba dva dny.

Program workshopu:

První den

Základy reportáže a práce s kamerou. Děti si ve dvojicích vymyslí téma, menší příprava a potom začneme natáčet v terénu. Budeme se věnovat natáčení i focení. A kdo dneska nefotí na mobil, že. U reportážních fotografií se dotkneme obsahu, významu různých variant, kompozice, práce se světlem apod. 

Druhý den

Projdeme videa z předchozího dne, dvojice představí svůj projekt, téma a další podrobnosti. Zpětná vazba od dalších dětí i od dokumentaristky a kameramanky. Případně další tvorba. 

Není nutné mít kamaráda do dvojice.

 

Workshop povedou zkušené a inspirující reportérky:

Eva Lammelová, která se dokumentu věnuje více než deset let a sesbírala za něj i několik cen. Podílela se např. na populárně-vědeckém seriálu pro děti o fyzice Já budu Einsteinem (ČT:D), Nedej se (ČT2), věnuje se audiodokumentární tvorbě (Rádio Wave, Čro Dvojka, Vltava, ČRo Plus). Od roku 2021 učí na Katedře divadelních a filmových studií UP Olomouc audiodokumentární tvorbu.

Františka Chlumská je rovněž zkušenou novinářkou a kameramankou.

 

Akce je pro děti, které jsou registrované na webu www.jsmenadani.cz.

Více informací o aktivitách pro děti, pedagogy i rodiče najdete rovněž na stránkách www.jsmenadani.cz.