<   Zpět na výpis eventů
26. 7. 2023 9:00 - 12:00
Pro nadané studenty
Science club, JCMM
zdarma
606 661 224

Logické hry a hlavolamy

Při hraní méně známých strategických her budeme hledat způsoby, jak průběh hry přehledně zaznamenat, pokusíme se v záznamu i časově pohybovat a vydávat se z některých situací vpřed různými alternativními cestami. Jako detektivové můžeme hledat, kde přesně se stala ta chyba vedoucí k prohře, popřípadě kde se povedla ta finta, která pomohla k vítězství.

Seznámíme se i se zajímavostmi jako jsou asymetrické hry; s hrou, kterou nelze vyhrát, pokud ji oba soupeři hrát již umí, hrou, kde můžete prohrát až posledním tahem, přestože jste celou dobu vedli.

Ukážeme si, jak změna jediného pravidla změní vždy celou hru, že úplnou sadu pravidel hry je potřeba znát ještě před zahájením hry a nikoliv ji upřesňovat až v jejím průběhu. Uvidíme, že kvalitu hry určují pravidla a nikoliv zvolené figurky, které se liší například jen jinou barvou.
Zabrousíme i do světa logických solitérních her pro jednoho hráče a světa některých jednoduchých a přitom významných hlavolamů.

Ukážeme si dostupné cesty k výrobě plně funkčních vlastních logických her či hlavolamů z různých materiálů, s uvedením základních možností snadné tvorby 3D objektů i 3D tisku, laserového vypalování, barevných papírů.

A nahlédneme i do virtuální reality.

Kapacita: 12 dětí ve věku 10-12 let, které jsou splňují podmínky pro účast na našich aktivitách pro nadané (identifikace, věk, registrace)

Více informací o nabízených akcích naleznete na jsmenadani.cz