<   Zpět na výpis eventů
4.6.2024 14:30 - 17:30
Pro nadané studenty
Botanická zahrada PdF MU, Vinohrady 100
zdarma
724919622

Kokedama - přirozená krása květin

MiND Club JCMM

KOKEDAMA - PŘIROZENÁ KRÁSA KVĚTIN

Pokud rádi pěstujete rostliny, tak je tento workshop a toto téma to pravé pro Vás.

Alespoň nějaké rostliny má dozajista každý z Vás doma nebo třeba i ve škole. Pomáháte s jejich péčí a pamatujete si, jak vypadají, co potřebují, aby prospívaly a dařilo se jim a v neposlední řadě i jak se jmenují.

Každá rostlina má svůj původ a abychom porozuměli tomu co potřebují, tak bychom měli objasnit, jak to s nimi je. Země se dělí do několika pásů a biomů, které jsou charakteristické svými klimatickými změnami v průběhu roku.

My jsme se rozhodli navštívit Japonsko a pokusíme se společně vytvořit tzv. kokedamu neboli „mechovou kouli“, což je japonský způsob pěstování rostlin. Primárně se používají venkovní rostliny, ale vy si vyrobíte pokojovou kokedamu, která oživí a zpříjemní váš interiér (pokoj/domácnost). Výroba je velmi jednoduchá a zvládne ji každý. Důležitý je výběr neutrální rostliny, o kterou se zvládne postarat každý a také příprava vhodného substrátu, aby Vám rostlina vydržela i několik let.

Každý z vás si odnese svoji kokedamu alias "mechovou kouli", aby mu připomínala tento nevšední zážitek."

Lektorka: Mgr. Kateřina Ševčíková, Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity

Registrovat prostřednictvím webu www.jsmenadani.cz se mohou nadaní (PPP) a talentovaní (Invenio, Mensa, individuální testování poradnou JCMM) studenti ve věku 11-15 let.

Kontakt v případě dotazů: Jana Vitulová, jana.vitulova@jcmm.cz.

 

Aktivita je realizována a financována v rámci projektu „Implementace DZ JMK“ v rámci Operačního programu Jan Amos Komenský, který je financován Evropskou unií, státním rozpočtem ČR a Jihomoravským krajem.

Zdroj obrázku: