<   Zpět na výpis eventů
15.3.2022 13:00 - 16:00
přidat do kalendáře
ZOO Brno, U Zoologické zahrady 46
zdarma
602 602 054

Konec zimy v ZOO Brno

KONEC ZIMY V ZOO BRNO 

N-exkurze

 

Pojďme se spolu projít brněnskou zoologickou zahradou. Poznáme chování některých druhů zvířat a řekneme si víc o významu dnešních zoo.

 

Navštívíme vzdělávací sál, kde si prohlédneme vybrané přírodniny - peří, chlupy, parohy. Zkusíme je společně určit a vysvětlíme si, proč jsou důležité pro život zvířat v přírodě.

 

Během prohlídky budeme pozorovat chování vybraných druhů zvířat a povíme si, co které druhy ohrožuje a jakou roli v jejich ochraně hrají zoologické zahrady.

 

Součástí programu je představení konkrétních projektů na záchranu ohrožených druhů. Na všechny účastníky exkurze čeká v zoo také malé překvapení!

 

Lektorka: Mgr. Jana Galová

 

Registrace zde.

 

Kapacita exkurze je 10 nadaných dětí ve věku 10-12 let, které jsou identifikované metodou Invenio nebo prostřednictvím pedagogicko psychologické poradny nebo doporučené školou.Tato exkurze je součástí rozvojových motivačních aktivit pro nadané děti v projektu Podpora vzdělávání nadaných žáků v JmK. Více informací o aktivitách pro děti, pedagogy i rodiče najdete na stránkách www.jsmenadani.cz.