<   Zpět na výpis eventů
23.1.2024 13:00 - 15:30
Pro nadané studenty
Univerzitní kampus Brno-Bohunice
602602054

Fascinující svět molekulární biologie aneb skrytá tajemství bakterií a virů

Napadlo vás někdy, jak vypadá laboratoř molekulární biologie zblízka a co všechno se v ní může dělat? Přijďte k nám a objevte skryté tajemství mikrosvěta!

Rádi bychom vás pozvali na nezapomenutelnou exkurzi do fascinujícího světa molekulární biologie bakterií a virů. Čeká na vás ukázka nejmodernějších přístrojů a metod, jako je destičkový spektrofotometr, kvantitativní PCR, pipetovací robot, sekvenátor třetí generace nebo bioreaktor. Povíme si něco o rozdílech mezi viry a bakteriemi, jaká způsobují onemocnění a jak je můžeme studovat na molekulární úrovni. Vysvětlíme si, proč je důležité znát jejich vlastnosti, identifikovat sekvence jejich genomů a pozorovat jejich vzájemné interakce. Věděli jste, že některé viry mohou nemoci také léčit? Při přípravě hmotnostního gradientu si užijete zábavu a také se naučíte správně pipetovat. Zažijte atmosféru, kterou profesionálové v laboratoři zažívají každý den!

Kapacita N-exkurze je 6 nadaných, talentovaných a motivovaných žáků víceletých gymnázií (12-14 let) v JmK, kteří jsou registrovaní. 

Přihlásit se mohou i ti, kteří se v minulém projektu účastnili více než 5 aktivit.

Místo konání: Univerzitní kampus Brno-Bohunice.

Financováno z projektu Implementace DZ JmK.