<   Zpět na výpis eventů
8.11. - 13.12.2023
Pro nadané studenty
Science Club
zdarma

Prodýchej to! (žáci 11 - 15 let)

Rozvojová skupina pro nadané a talentované (registrace nutná předem)
 
 
Máš zájem dozvědět se víc o sobě a o tom, jak se vypořádat s náročnými situacemi v osobním životě nebo ve škole? Slyšel/a jsi někdy o mindfulness a zajímá tě dozvědět se víc? Nebo už sám/sama zkoušíš různé techniky na zklidnění, meditace a nejsi si v tom úplně jistý/á? Nabízíme pravidelnou seberozvojovou skupinu pro žáky, kde se budeme právě všímavosti a nácviku meditací věnovat. Hlavní přínosy meditační praxe, které jsou podloženy vědecky, jsou zvýšení kvality spánku, snížení úzkosti, zlepšení sebeovládání, sociálních dovedností, zaměřování pozornosti, pracovní paměti a schopnosti plánování a organizování, zvýšení sebevědomí a další.
 

Skupina je určena pro žáky SŠ ve věku 11 - 15 let (prima - kvarta).

Skupinu vedou psycholožky Mgr. et Mgr. Marie Burešová a Mgr. Leona Winklerová.

Termíny setkání: středa 8.11., 15.11., 22.11., 29.11., 6.12., 13.12. Budeme se scházet od 16 – 17.30 na JCMM v Science clubu (2.NP), účast je zdarma. Registrace na aktivitu je nutná.

 

Pokud chceš vědět víc, kontaktuj nás na email: leona.winklerova@jcmm.cz.

 

V rámci skupiny nabízíme i podpůrné setkání pro rodiče, pokud myslíš, že by je tato možnost mohla zajímat, budeme rádi, když jim informaci předáš. Na rodičovské skupině se budeme věnovat trochu novým výzkumným závěrům o vývoji v adolescenci, ale hlavně posílení a podpoře vlastní rodičovské role a tomu, aby vám spolu doma bylo dobře.