<   Zpět na výpis eventů
16.6.2022 13:00 - 16:00
přidat do kalendáře
- nezadáno -
zdarma
602 602 054

Za hmyzem do terénu

T-exkurze

 

Zajímá Vás příroda?

A víte, že nejpočetnější skupinou živočichů na Zemi je hmyz?

Hmyz máme tak trochu tendenci přehlížet nebo ho považovat za otravný. Ve skutečnosti má ale zásadní vliv na náš život. Je nepostradatelným opylovačem, zdrojem potravy pro další živočichy a rozkládáním mrtvé hmoty napomáhá koloběhu živin. Zároveň ale páchá i škody, je přenašečem nemocí lidí, zvířat i rostlin. Hmyz je prostě takřka všudypřítomný a život, tak jak jej známe, by bez něj nemohl existovat.

Na exkurzi se seznámíte s nejběžnějšími skupinami hmyzu, naučíte se je poznávat, dozvíte se o nich různé zajímavosti. Vybaveni znalostmi následně vyrazíme do terénu, kde si vyzkoušíte pozorování různých druhů hmyzu v jeho přirozeném prostředí, odchyt pomocí speciálních pomůcek a metod a určování hmyzu pomocí odborné literatury.

Lektor: Mgr. Martin Starý

Vystudoval obor Systematická biologie a ekologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Aktuálně spolupracuje hlavně s brněnským spolkem Rezekvítek, spolkem Talnet, je externista Vlastivědného muzea Jesenicka, spolupracuje s Univerzitou Palackého a Masarykovou univerzitou v Brně. Věnuje se taxonomii dvoukřídlých, popularizaci entomologie a práci s nadanými studenty. Ve volném čase se zajímá a snaží pochopit dění u nás i ve světě. Rád vyráží do přírody, ať už pracovně nebo za odpočinkem.

 

Přihlašovat se na T-exkurze můžete prostřednictvím odkazů uvedených zde.