<   Zpět na výpis eventů
30.5.2023 13:30 - 17:00
přidat do kalendáře
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně
zdarma
+420 602 602 054

Příběh mrtvice aneb staň se na den lékařem

Chceš se naučit, jak jednoduše zachránit život, když udeří mrtvice? Na mozkovou mrtvici, která je 2. nejčastější příčinou úmrtí, zemře víc lidí než na srdeční infarkt, přesto jen málokdo ví, jak ji poznat a jak správně zareagovat. Přijď na naši T-exkurzi a uvidíš, jak proti ní bojují špičkoví lékaři. Navíc si odneseš znalosti a zkušenosti k nezaplacení.

Naučíš se, jak mrtvici rozpoznat a správně na ni reagovat. Náš výzkumný tým ti vysvětlí, proč obecně k cévním onemocněním dochází (sem patří třeba i srdeční infarkt) a na video simulaci uvidíš, co se během nich děje v těle pacienta. Také zabrousíme do metod léčby a prevence. Znalosti si budeš moci ověřit díky e-learningovému programu HOBIT.

Dále se dozvíš, co se stane s pacientem, kterého k nám do nemocnice přiveze sanitka. Projdeme si tzv. "cestu pacienta". Projdeme si JIP a lůžkové oddělení, kde se první kritické hodiny až dny staráme o nové pacienty s CMP. Také se podíváme na nejmodernější diagnostické přístroje, např. CT, MR (některé přístroje budeš moci vyzkoušet).

Na závěr vám svůj příběh popovídá bývalá pacientka našeho oddělení, kterou mrtvice postihla v 21 letech.

Lektoři: Mgr. Kateřina Valentová

T-exkurze je zaměřena na žáky středních škol z Jihomoravského kraje.

Přihlašovat se na T-exkurze můžete prostřednictvím odkazů uvedených zde.