Mentoři

 

Všechno vygooglovat nejde, někdy je potřeba, aby tě na tvé cestě „postrčil“ někdo zkušenější. A právě od toho tu jsou naši mentoři. Mají vědomosti ze svých oborů hluboké jako Mariánský příkop a jsou připraveni odpovědět na tvoje otázky. Jestli je tu někdo z oboru, který tě zajímá, neboj se ho oslovit.

 

Aplikovaná lingvistika Aplikovaná matematika Informatika Vše

Robert Gemrot
Masarykova univerzita

Informatika: web, HTML, CSS, React, Typescipt, C, operační systémy, git, středoškolská fyzika, matematika

Od 12 let se věnuje přírodním vědám, zejména fyzice. Na střední škole byl řešitelem mnoha přírodovědných soutěží, jako jsou předmětové olympiády (FO, MO, MO-P) a různé korespondenční semináře (FYKOS, KSP-Z). Věnuje se také popularizaci fyziky a informatiky (např. korespondenční seminář VÝFUK). Spolupořádá akce jako tábory a setkání řešitelů. Zároveň organizuje semináře FYKOS zaměřený na fyziku a KSP zaměřený na informatiku.
Aktuálně je studentem informatiky na MU.

Nejprve se musíte přihlásit

Filip Hrdina
Univerzita Palackého v Olomouci

Aplikovaná matematika: Aplikovaná matematika, Data Science

Jako student matematiky mohu pomoci takřka se vším, na co si student vzpomene, pokud to s matematikou souvisí. Jsem otevřen pomáhat i s angličtinou, potřebuje-li student např. parťáka na konverzace.
Mám dokončené středoškolské vzdělání na víceletém gymnáziu, v současné době jsem studentem 3. ročníku na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v oboru Aplikovaná matematika-specializace Data Science.

Nejprve se musíte přihlásit

Ondřej Kašík
Univerzita Palackého v Olomouci

Aplikovaná matematika: Matematika

Matematika je na prvním místě věda o skutečném světě, způsob výuky na školách však mnohdy svědčí spíše o opaku. Pro mnoho lidí je matematika nejméně oblíbený předmět ve škole, se kterým se pojí nudné biflování vzorců a smysl postrádající výpočty. Rád bych ukázal, že tomu tak být nemusí, že matematika je nejen pochopitelná, ba dokonce velice zajímavá a užitečná pro porozumění světu kolem nás. Zájem o její možná využití mne samotného vedl ke studiu aplikované matematiky na univerzitě. Po absolvování bakalářského oboru Matematika-ekonomie se zaměřením na bankovnictví/pojišťovnictví jsem se rozhodl své dosavadní znalosti prohloubit navazujícím studiem v magisterském oboru Aplikovaná matematika. Oblast mého zaměření zahrnuje především statistiku, zpracování dat a aplikace matematiky v ekonomických disciplínách.

Nejprve se musíte přihlásit

Ondřej Kašík
Univerzita Palackého v Olomouci

Aplikovaná lingvistika: Lingvistika, Jak se učit cizí jazyk

Způsob výuky cizích jazyků na školách je pro mne jedním slovem tragédie. Místo toho, aby se učili jazyk používat jazyk pro komunikaci, je od studentů na testech požadována znalost gramatických jevů a slovíček vytržených z kontextu. Výsledkem je, že mnozí studenti mají sice ve škole dobré známky, ale mluvenému jazyku nerozumějí a o vlastním vyjadřování se nemůže být řeč. Až do svých šestnácti let jsem na tom byl stejně. Poté jsem převzal za své studium zodpovědnost a časem si osvojil angličtinu a němčinu na takovou úroveň, kdy mohu autenticky komunikovat s rodilými mluvčími. Co je však důležitější, objevil jsem efektivní způsob, jakým lze studovat jakýkoliv cizí jazyk samostatně v běhu každodenního života. Není k tomu třeba účast na jazykových kurzech ani pobyt v zahraničí. Díky moderním technologiím stačí pouze mít pevnou vůli, ochotu věnovat studiu čas, a využívat správné metody. Právě v posledním z těchto tří bodů dokážu být díky svým několikaletým zkušenostem nápomocný. Během té doby, co studuji jazyky jako samouk, jsem přišel na to, co funguje a co naopak ne. Mé závěry potvrzují zkušenosti mnoha expertů v této oblasti, kteří byli schopni si osvojit i desítky cizích jazyků pouze na základě těchto specifických metod. V současné době se učím francouzsky a využívám k tomu poznatky z předchozího samostudia. Jsem přesvědčen, že naučit se cizí jazyk může každý, a rád se podělím o své zkušenosti s kýmkoliv, kdo o to bude mít zájem.

Nejprve se musíte přihlásit

Lukáš Vágner
Univerzita Palackého v Olomouci

Aplikovaná matematika: Statistika, Matematika, Psychologie

Ahoj, jsem Lukáš, je mi 22 let a jsem studentem třetího ročníku aplikované matematiky zaměřené na DataScience, zaujatý především daty z oboru psychologie.
DataScience mě lákalo hlavně proto, že mě vždy zajímala spousta věcí z různých odvětví a přesně to tento obor sliboval. Pro ty co neví, co DataScience představuje, nazval bych to jako směs matematiky, statistiky a programování s cílem, pracovat s daty, nasbíranými ze všech možných oborů. Jako je třeba ekonomie, medicína, průmysl, ale třeba i politika, sociologie nebo psychologie. V průběhu studia jsem se směřoval spíše statistickým směrem a vyzkoušel si praxe ve dvou firmách, zaměřených na průmyslovou výrobu (pro něž jsme analyzovali nějaká data). Poslední dobou jsem však nejvíce fascinován psychologií a nepředvídatelným chováním lidí. Na toto téma píšu nyní bakalářskou práci a plánuji v budoucím studiu obohatit své znalosti z psychologie.
Ve volném čase se věnuji hudbě, hraji na klavír, zpívám a pracujeme v Olomouci s přáteli na vlastním muzikálu. Čtu knihy, nyní především s psychologickou tématikou, jako Digitální demence, či Myšlení: rychlé a pomalé. Ale z beletrie patří mezi mé favority příběhy Sherlocka Holmese, převážně Pes baskervillský, po jednéž z postav se jmenuje můj dvouletý kocour Mortimer. Pro odreagování sleduju seriály, srdcovkou je Hra o trůny a nyní Rod draka nebo právě seriál Sherlock. Dále hraji počítačové hry, jako např. League of Legends a Overwatch. Ale samozřejmě jen příležitostně. ;)

Nejprve se musíte přihlásit