Mentoři

 

Všechno vygooglovat nejde, někdy je potřeba, aby tě na tvé cestě „postrčil“ někdo zkušenější. A právě od toho tu jsou naši mentoři. Mají vědomosti ze svých oborů hluboké jako Mariánský příkop a jsou připraveni odpovědět na tvoje otázky. Jestli je tu někdo z oboru, který tě zajímá, neboj se ho oslovit.

 

Aplikovaná lingvistika Aplikovaná matematika Archeologie Astrofyzika Bioinformatika Elektrotechnika Fyzika Historie Informatika Lesnictví a myslivost Nanotechnologie Ochrana přírody, ekologie Organická chemie Právo Vše

Michal Navrátil
Univerzita Palackého v Olomouci

Právo: Právo veřejné, právo soukromé

Právo veřejné i soukromé. Setkáváme se s ním i v případech, kdy to nemusíme čekat.
Například při vstupu do tramvaje. Samotným nastoupením konkludentně (tedy ne slovně či písemně) uzavíráme smlouvu o přepravě, a tím se zavazujeme chovat se podle přepravních podmínek.
Nebo v kyberprostoru: už při registraci na Tiktok, Instagram nebo FB je možné spáchat přestupek v okamžiku, kdy nedosáhneme předepsanou věkovou hranici, a přesto odsouhlasíme splnění podmínek a dokončíme registraci. Závažnější situace pak může nastat v případě, kdy se příspěvkem nebo komentářem na sociálních sítích můžeme dopustit pomluvy, kyberšikany, podněcování k nenávisti, návodu k trestnému činu, nebo třeba šíření poplašné zprávy.

Na Univerzitě Palackého v Olomouci studuji obory „právo ve veřejné správě“ a „právo a právní věda“. Současně pracuji v advokátní kanceláři Narcis Tomášek & partneři. Co se týče zaměření, tak objektivně musím říct, že větší znalosti mám v právu veřejném, vzhledem k tomu, že první zmíněný obor je na něj zaměřený. Ovšem jsem schopen pomoci i v soukromém právu, zejména v právu pracovním, na které se snažím soustředit. Výuka je pro mě novou výzvou a věřím, že budu dobrým parťákem.

Nejprve se musíte přihlásit