Mentoři

 

Všechno vygooglovat nejde, někdy je potřeba, aby tě na tvé cestě „postrčil“ někdo zkušenější. A právě od toho tu jsou naši mentoři. Mají vědomosti ze svých oborů hluboké jako Mariánský příkop a jsou připraveni odpovědět na tvoje otázky. Jestli je tu někdo z oboru, který tě zajímá, neboj se ho oslovit.

 

Aplikovaná lingvistika Aplikovaná matematika Archeologie Astrofyzika Bioinformatika Elektrotechnika Fyzika Historie Informatika Lesnictví a myslivost Nanotechnologie Ochrana přírody, ekologie Organická chemie Právo Vše

Vilém Jurek
Spolek Rezekvítek

Ochrana přírody, ekologie: moderní přístupy v ochraně přírody a biodiverzity, botanika, invazní rostliny, mapování biotopů, arboristika, ovocnářství, politika životního prostředí, hodnocení krajiny

Chceš poznat, jak se skutečně chrání příroda? Zajímá tě problematika životního prostředí, krajina, biodiverzita nebo třeba invazní druhy? Jestli je tvoje odpověď: „Ano,“ není nic jednoduššího mě kontaktovat a vymyslíme, jak by se daly tvé zájmy rozvíjet.

V ochraně přírody se profesionálně pohybuji více jak třináct let, ale oboru se věnuju už od svých dvanácti let. Spjatý jsem především s brněnským spolkem Rezekvítek. Znalosti i praxi jsem sbíral na střední zemědělské škole a pak vysoké škole lesnické. Mezi tím jsem hodně četl, poznával a zažíval. Vždy jsem chtěl zkušenosti předávat dál – profesionálům, laické veřejnosti i mladým lidem, jako jsi právě ty.

Kromě klasické ochrany přírody, která vyžaduje základy botaniky, zoologie i geologie, se věnuji i specifickým oborům, jako je paradoxní ochrana, přírodě blízké rekultivace, plánování v krajině nebo třeba ovocnářství. Výhodou mého mentorství je, že se nebudeme zabývat jen teorií, ale naši spolupráci proložíme návštěvami chráněných území, vydáme se do lomů, za netradičními krajinami, nebo se zúčastníš běžného dne profesionálního ochránce.

Jestli tě zaujalo mé povídání, stačí se ozvat. Nastavíme si fungování naší spolupráce a hlavně, vybereme téma, které tě bude zajímat, bude tě bavit a budeš z něj mít dobrý pocit.

Nejprve se musíte přihlásit