Mentoři

 

Všechno vygooglovat nejde, někdy je potřeba, aby tě na tvé cestě „postrčil“ někdo zkušenější. A právě od toho tu jsou naši mentoři. Mají vědomosti ze svých oborů hluboké jako Mariánský příkop a jsou připraveni odpovědět na tvoje otázky. Jestli je tu někdo z oboru, který tě zajímá, neboj se ho oslovit.

 

Aplikovaná lingvistika Aplikovaná matematika Archeologie Astrofyzika Bioinformatika Elektrotechnika Fyzika Historie Informatika Lesnictví a myslivost Nanotechnologie Ochrana přírody, ekologie Organická chemie Právo Vše

Robert Gemrot
Masarykova univerzita

Informatika: web, HTML, CSS, React, Typescipt, C, operační systémy, git, středoškolská fyzika, matematika

Od 12 let se věnuje přírodním vědám, zejména fyzice. Na střední škole byl řešitelem mnoha přírodovědných soutěží, jako jsou předmětové olympiády (FO, MO, MO-P) a různé korespondenční semináře (FYKOS, KSP-Z). Věnuje se také popularizaci fyziky a informatiky (např. korespondenční seminář VÝFUK). Spolupořádá akce jako tábory a setkání řešitelů. Zároveň organizuje semináře FYKOS zaměřený na fyziku a KSP zaměřený na informatiku.
Aktuálně je studentem informatiky na MU.

Nejprve se musíte přihlásit

Jan Račanský
Gymnázium Matyáše Lercha

Informatika: Robotika, programování

Nejradši přibližuji danou látku pomocí práce na projektu. Pro příklad informatiky by žák mohl vytvářet malého robota, zjistíme, pomocí jakých fyzikálních principů funguje elektronika a naprogramujeme ovládací program, který ukáže propojení principů v informatice. Cílem není perfektní výsledek, nebo za 1 z testu, ale naučit žáka prozkoumávat neznámé věci a věnovat se tomu, co ho baví.

Nejprve se musíte přihlásit