Mentoři

 

Všechno vygooglovat nejde, někdy je potřeba, aby tě na tvé cestě „postrčil“ někdo zkušenější. A právě od toho tu jsou naši mentoři. Mají vědomosti ze svých oborů hluboké jako Mariánský příkop a jsou připraveni odpovědět na tvoje otázky. Jestli je tu někdo z oboru, který tě zajímá, neboj se ho oslovit.

 

Aplikovaná lingvistika Aplikovaná matematika Archeologie Astrofyzika Bioinformatika Elektrotechnika Fyzika Historie Informatika Lesnictví a myslivost Nanotechnologie Ochrana přírody, ekologie Organická chemie Právo Vše

Ondřej Kašík
Univerzita Palackého v Olomouci

Aplikovaná matematika: Matematika

Matematika je na prvním místě věda o skutečném světě, způsob výuky na školách však mnohdy svědčí spíše o opaku. Pro mnoho lidí je matematika nejméně oblíbený předmět ve škole, se kterým se pojí nudné biflování vzorců a smysl postrádající výpočty. Rád bych ukázal, že tomu tak být nemusí, že matematika je nejen pochopitelná, ba dokonce velice zajímavá a užitečná pro porozumění světu kolem nás. Zájem o její možná využití mne samotného vedl ke studiu aplikované matematiky na univerzitě. Po absolvování bakalářského oboru Matematika-ekonomie se zaměřením na bankovnictví/pojišťovnictví jsem se rozhodl své dosavadní znalosti prohloubit navazujícím studiem v magisterském oboru Aplikovaná matematika. Oblast mého zaměření zahrnuje především statistiku, zpracování dat a aplikace matematiky v ekonomických disciplínách.

Nejprve se musíte přihlásit

Lukáš Vágner
Univerzita Palackého v Olomouci

Aplikovaná matematika: Statistika, Matematika, Psychologie

Ahoj, jsem Lukáš, je mi 22 let a jsem studentem třetího ročníku aplikované matematiky zaměřené na DataScience, zaujatý především daty z oboru psychologie.
DataScience mě lákalo hlavně proto, že mě vždy zajímala spousta věcí z různých odvětví a přesně to tento obor sliboval. Pro ty co neví, co DataScience představuje, nazval bych to jako směs matematiky, statistiky a programování s cílem, pracovat s daty, nasbíranými ze všech možných oborů. Jako je třeba ekonomie, medicína, průmysl, ale třeba i politika, sociologie nebo psychologie. V průběhu studia jsem se směřoval spíše statistickým směrem a vyzkoušel si praxe ve dvou firmách, zaměřených na průmyslovou výrobu (pro něž jsme analyzovali nějaká data). Poslední dobou jsem však nejvíce fascinován psychologií a nepředvídatelným chováním lidí. Na toto téma píšu nyní bakalářskou práci a plánuji v budoucím studiu obohatit své znalosti z psychologie.
Ve volném čase se věnuji hudbě, hraji na klavír, zpívám a pracujeme v Olomouci s přáteli na vlastním muzikálu. Čtu knihy, nyní především s psychologickou tématikou, jako Digitální demence, či Myšlení: rychlé a pomalé. Ale z beletrie patří mezi mé favority příběhy Sherlocka Holmese, převážně Pes baskervillský, po jednéž z postav se jmenuje můj dvouletý kocour Mortimer. Pro odreagování sleduju seriály, srdcovkou je Hra o trůny a nyní Rod draka nebo právě seriál Sherlock. Dále hraji počítačové hry, jako např. League of Legends a Overwatch. Ale samozřejmě jen příležitostně. ;)

Nejprve se musíte přihlásit